Haber

Voleybolda Paris 2024 Olimpiyat Elemeleri’ne ev sahipliği yapacak ülkeler belli oldu.

Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) tarafından organize edilecek olan Paris 2024 Olimpiyat Elemeleri’ne ev sahipliği yapacak ülkeler belli oldu.

FIVB’den yapılan açıklamaya göre, olimpiyat elemeleri turnuvası bayanlarda 16-24 Eylül tarihlerinde Çin, Japonya ve Polonya, erkeklerde ise 30 Eylül – 8 Ekim tarihlerinde Çin, Japonya ve Brezilya tarafından gerçekleştirilecek.

Paris 2024 Olimpiyat Elemeleri’nde mücadele edecek A Milli Kadın ve Erkek Voleybol takımlarının grup aşaması rakipleri, 17 Mart Cuma günü saat 15.00’te İsviçre’nin Lozan kentinde yapılacak kura çekiminde belli olacak.

Elemelerde mücadele edecek 24 takım, 8’erli 3 kümeye bölünecek. Oynanan müsabakaların ardından kümelerini ilk iki sırada tamamlayacak olan ülkeler, Paris 204 Olimpiyat Oyunları’na katılma hakkı elde edecek.

Paris 2024 Olimpiyat Elemeleri’nde mücadele edecek ülkeler şöyle:

Erkekler: Arjantin, Belçika, Brezilya, Bulgaristan, Kanada, Çin, Küba, Çekya, Mısır, Finlandiya, Almanya, İran, İtalya, Japonya, Meksika, Hollanda, Polonya, Katar, Slovenya, Sırbistan, Tunus, Türkiye, Ukrayna ve ABD.

Kadınlar: Arjantin, Belçika, Brezilya, Bulgaristan, Kanada, Çin, Kolombiya, Çekya, Dominik Cumhuriyeti, Almanya, İtalya, Japonya, Güney Kore, Meksika, Hollanda, Peru, Polonya, Porto Riko, Slovenya, Sırbistan, Tayland, Türkiye, Ukrayna ve ABD.

demirozu-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu