Ekonomi

Türkiye dünya bebek ürünleri sektörü için önemli bir pazardır.

İSTANBUL (İGFA) – Resmi bilgilere göre yalnızca Türkiye’de geçen yıl 1 milyondan fazla bebek doğdu. Bunun sonucunda kıyafetten bakım ürününe, mobilyadan oyuncağa milyonlarca liralık alışverişler gerçekleşti.

30 yılı aşkın süredir bu alandaki en büyük uluslararası ihtisas fuarı olan CBME Türkiye, 13 – 16 Aralık tarihleri ​​arasında 41. kez kapılarını açmaya hazırlanıyor.

Informa Markets’in İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenleyeceği fuarda bebek & çocuk ürünleri dünyasının yenilikçi tasarımları ve en yeni koleksiyonları bir arada sergilenirken, 1.100’ün üzerinde katılımcı marka ve 130’u aşkın ülkeden 22 binin üzerinde profesyonel ziyaretçi ağırlanacak. ülkeler bir kez daha milyar dolarlık ticarete ulaşacak. .

Fuar Müdürü Hatice Dinçer, dünyanın en büyük ve en uzun soluklu uluslararası bebek ve çocuk sanat fuarlarından biri olan CBME Türkiye’nin 41. edisyonunun buluşma noktası olacağını belirterek, şöyle konuştu: “Türkiye nüfusunun yüzde 26,9’u çocuklardan oluşuyor. Neredeyse yüzde 1’i çocuklardan oluşuyor. Her üç kişiden biri bebek veya çocuk. Bu nedenle ülkemiz, bebek ve çocuk ürünleri üreten yerli ve yabancı firmalar için önemli bir pazar. “Bu sektöre ilham verecek, çoğu yerli olmak üzere binlerce yeni tasarımı sektöre yön verecek şekilde getireceğiz.” Fuarımızda dünyanın dört bir yanından gelen profesyonelleri satın alıyoruz” dedi.

arhavi-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu