Teknoloji

Medya ve Hukuk Araştırmaları Derneği Türkiye’de Herkesin Kişisel Bilgilerinin Paylaşıldığı Site İçin Harekete Geçti

Bugün geçtiğimiz saatlerde Türkiye’deki tüm vatandaşların kişisel bilgilerini gösteren bir internet sitesinin varlığı ortaya çıktı. Herkesin girebildiği ve alan adı sürekli güncellenen bu sitede vatandaşların telefon numaralarından aile bireylerine kadar pek çok bilgi yer aldı.

Sitede tartışmalar devam ederken Medya ve Hukuk Araştırmaları Derneği’nden (MLSA) Bir saldırı geldi. MLSA, site hakkında dava açılacağını duyurdu.

Siteden sorumlu olanlar ve önlem almayanlar hakkında dava açılacaktır.

MLSA Eş-Direktörü Veysel Ok yaptığı açıklamada, e-Devlet’e kayıtlı vatandaşların detaylı kişisel bilgilerini yayınlayan sitenin sorumluları ve bu verilerin çalınmasını önleyici tedbir almayan yetkililer hakkında açıklamalarda bulundu. dava edeceklerifade etti.

Tehdidin büyüklüğüne dikkat çeken MLSA, sızıntının kişisel verilerin gizliliğine ilişkin Türkiye Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) ve Türk Ceza Kanunu (TCK) dahil olmak üzere birçok maddeyi ihlal ettiğini belirtti. Dernek müdürü Ok, bu durumun sorumlularını tüm vatandaşlara anlattı. yasal işlemdavet edildi.

Yaşananlarla ilgili detay almak için;

haber-kadikoy.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu