Haber

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Muharrem İnce’nin CHP’ye dönmesini istiyor

BOLU Belediye Başkanı Tanju Özcan, Vatan Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin CHP’ye, memleketine dönmesini arzuladığını belirtti. Muharrem İnce gibi deneyimli bir siyasetçi de farklı bir parti kurarak sonuç almanın kolay olmayacağını gördü. Eğer partiye dönerse, ben de kendi dönüşümüm kadar mutlu olacağım. Muharrem İnce bu partinin değerlerinden ve evlatlarından biridir. Neredeyse her üye onun geri dönmesini istiyor. “Muharrem İnce’nin CHP’ye dönmesini istiyorum, çok istiyorum” dedi.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, kalıcı Konutlar bölgesinde belediye tarafından üretimi tamamlanan sosyal tesiste incelemelerde bulundu. Sosyal tesiste düzenlenen basın toplantısında Özcan, CHP’ye dönüş talebine ilişkin dilekçesini CHP Bolu İl Müdürlüğü’ne ilettiğini belirterek, “Şu anda mevzuat gerektirdiği halde iademi talep ettim. Sanırım öyle. Önümüzdeki hafta parti genel kuruluna sevk edilecek. Orada da oylama yapılacak. Eğer dönmem yönünde bir karar alınırsa yüzde 99 oranında partime döneceğimi söyleyebilirim. Bu noktada değişiklik oluyor. Yıllardır dile getirdiğim, hatta bu uğurda 200 kilometre yürüdüğüm bu sürecin Cumhuriyet Halk Partisi’nde de başladığını görmekten memnuniyet duyuyorum. yeni gölge kabine, kadro gençleşti, partide kadınların daha fazla söz sahibi olduğu yeni bir döneme girildi, genel başkanımızdaki heyecanı görüyorum, parti içinde birlik yönünde atılmış bir adım var, tüm parti için önemli. Siyasi söylemleri nedeniyle partiden ihraç edilenlerin partimize dönmesi. Yerel seçimlerde CHP’nin ve ülkemizin önünün açıldığını görüyorum. “İhtiyacımız olan şey bir değişiklikti” dedi.

CHP MUHARREM İNCE’NİN BABA EVİ

Vatan Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin de CHP’ye dönmesini umduğunu ifade eden Özcan, şunları söyledi:

Geçen gün Muharrem İnce ile telefonda konuştuk. Yeni sürecin bana hayırlı olmasını diledi. Dönüp dönmeyeceğini net olarak konuşmadık ama dönmesi gerektiğini düşünüyorum. Sayın Genel Başkanımızın baba evine döneceğine dair açıklaması çok güzeldi. Nasıl ki CHP benim babamın eviyse, Özgür Özel’in babasının eviyse, bizim olduğu kadar Muharrem İnce’nin de babasının evidir. Artık başka hiçbir şey kalmamalı. Muharrem İnce gibi deneyimli bir siyasetçi de farklı bir parti kurarak sonuç almanın kolay olmayacağını gördü. Eğer partiye dönerse, ben de kendi dönüşümüm kadar mutlu olacağım. Muharrem İnce bu partinin değerlerinden biri, partinin evlatlarından biri. Yetenekli bir siyasetçi olduğunu ve kamuoyunun takdir ettiği bir siyasetçi olduğunu biliyoruz. Neredeyse her üye onun geri dönmesini istiyor. Muharrem İnce’nin de CHP’ye dönmesini çok istiyorum.

kale-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu