Yaşam

Birbirinden güzel oyunlarıyla bugüne kadar binlerce tiyatroseveri buluşturan Aydın Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, “Bardakçı Baba” adlı oyunuyla perde seslendirecek.

Sosyal ifadelerle dolu bir oyun
Toplumda var olan hurafelerin nasıl bir sömürü sistemine dönüştüğünü konu alan oyun 3-4-5 Mayıs tarihlerinde sahnelenecek. Oyun, saat 20.30’da Şükran Güngör-Yıldız Kenter Kültür Merkezi ve Tiyatro Salonu’nda tiyatroseverlerle buluşacak.

Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu kursiyerlerinin sahneleyeceği oyunun senaryosunu Yunus Emre Gümüş, yönetmenliğini Cafer İlhan üstleniyor. 3 gün boyunca sahnelenecek olan “Bardakçı Baba” oyunu tamamen ücretsiz olarak tiyatroseverlerin beğenisine sunulacak.

Şehir Tiyatrosu okul için çalışıyor
Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Hasret Çerçioğlu, Şehir Tiyatrolarının tam okul olarak çalıştığını belirtti. “Ekibimiz sadece oyunculuğa gönül vermiş gençlere fırsatlar sunmakla kalmıyor, aynı zamanda birbirinden güzel oyunlar ile tiyatroseverleri buluşturuyor. Tüm Aydınlıları özenle hazırlanmış oyunlarımıza davet ediyorum.”söz konusu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

gemlik-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu